MOHHO.pl to sklep internetowy z sukienkami. Sukienki w naszej kolekcji mają jedną wspólną cechę - są wyjątkowe. Każda z sukienek w naszym sklepie online ma w sobie coś szczególnego i niepowtarzalnego, bo MOHHO.pl to wyjątkowe sukienki

Szczycimy się tym, że nasze sukienki były polecane przez blogerki modowe
w tym przez jeden z najpopularniejszych blogów modowych w Polsce MakeLifeEasier.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Ulubione sukienki klientek sklepu internetowego MOHHO.pl
Sukienka czerwona kokardy rozkloszowana
Sukienka czerwona kokardy rozkloszowana
139,90 zł 89,90 zł
Jak dobrać kolory ubrań do siebie, swojej cery i typu urody

Jak dobrać kolory ubrań do siebie, swojej cery i typu urody 

 

Zapomnij o obecnych trendach i panujących modach, są one niczym wobec dobrze dobranego koloru do twojej cery i typu urody.

Dobrze dobrany kolor sukienki czy innych ubrań do siebie to święty graal stylizacji.

Gdy masz na sobie odpowiedni kolor. Całe ubranie dopełnia ciebie i jest z tobą w pełnej harmonii. Twarz promienieje i wydaje się gładsza, zęby wydają się bielsze a oczy błyszczą. Gdy masz na sobie niedopasowany kolor na twojej skórze widać więcej plamek i wydobywają się wszelkie niedoskonałości, zęby wyglądają na ciemniejsze i bardziej żółte.

Efekt niedopasowania koloru zawsze jest ten sam – musimy zastosować mocniejszy make-up bo sama czujesz że coś nie gra...

I podstawowa różnica: gdy masz na sobie dopasowany kolor – ludzie zwracają uwagę na Ciebie i oceniają, że ładnie wyglądasz. Gdy masz na sobie niedopasowane kolory – będą zwracać uwagę na ubranie np. sukienkę… Źle dobrany kolor wyróżnia się i może całkowicie zdominować Ciebie.

Gdy już wiesz dlaczego ważny jest dobór odpowiedniego koloru, możemy przejść do określania…

 

 

 

Jakie kolory ubrań będą do mnie pasował?

Aby dowiedzieć się jakie kolory będą dla ciebie idealne. Musisz w pierwszej kolejności rozpoznać swoje kolory pod kątem trzech cech. Temperatury, głębi oraz wyrazistości.


Jak określić czy karnacja jest ciepła czy chłodna - Temperatura kolorów

Sprawdź jaki kolor mają twoje żyły.

Obejrzyj wewnętrzną część nadgarstka i określ kolor żył. Jeżeli są:
- Niebieskie lub purpurowe żyły to masz ciepła tonację skóry
- Niebiesko-zielone żyły to masz neutralną tonację skóry
- Zielone lub oliwkowe żyły to masz chłodną tonację skóry

 

Jaki kolor mają twoje żyły

 

Jeżeli nadal nie jesteś pewna przeprowadź test złota i srebra.

 

Ciepły czy chłodny – test złota i srebra

Przygotuj sobie złoty i srebrny element (kartkę, materiał, folię) i przyłóż do twarzy. Od razu zauważysz różnice.

Jeżeli masz chłodną tonację i przyłożysz srebrny element lub masz ciepłą tonację i przyłożysz złoty element to łatwo zauważysz że twarz będzie wyglądać na mniej zmęczoną, cera wyda się bardziej jednolita, promienista, zęby bielsze a oczy bardziej błyszczące. Gdy przyłożysz złoty element do chłodnej tonacji lub srebrny do ciepłej, twoja twarz będzie wyglądać na bardziej zmęczoną, na skórze uwydatnią się niedoskonałości, zęby będą ciemniejsze a oczy nie będą się tak wyróżniać.

 

Ciepła czy chłodna tonacja skóry – test złota i srebra

 

Gdy już wiesz czy jesteś ciepłym czy chłodnym typem kolorystycznym, możesz określić swoją kolorystyczną porę roku.

Ciepłe (Warm) to Wiosna i Jesień, a Chłodne (Cool) to Zima i Lato.
Na pierwszy rzut oka może się to wydać mylące, więc podpowiadamy dlaczego tak jest i jak łatwiej to zapamiętać.

Zacznijmy od zimy. Kolory są chłodne (białe, błękity, czarne), następuje wiosna i wszystko nabiera barw, soczystości, pojawiają się kwiaty o ciepłych barwach jak żółty czy czerwony. Po wiośnie, pod wpływem letniego słońca wszystkie kolory ciemnieją i tracą swoje intensywne barwy, a niebo ma kolor chłodnego błękitu. Latem kolory są chłodne w przeciwieństwie do gorącego słońca. Wraz z pojawieniem się jesieni wszystko nabiera ciepłych czerwonych i brązowych barw.

 

Aby móc precyzyjnie określić swój typ i poznać kolory które najbardziej do ciebie pasują musisz określić jeszcze dwie cechy kolorów które ciebie opisują i do ciebie pasują:

- Lekkie, subtelne (Light) czy głębokie i mocne (Deep).
- Wyraziste, klarowne (Clear) czy łagodne, stonowane (Soft).

 

Kolory głębokie i mocne czy lekkie i subtelne – Głębia kolorów

Lekkie, subtelne (Light). Twój kolor włosów jest jasny (blond lub jasny brąz), skóra jest jasna, a twoje oczy jasno niebieskie, zielone lub szare.

Głębokie, mocne (Deep). Twój kolor włosów to od mocnego złotego blondu do ciemnego brązu, ciemno kasztanowe lub czarne, mocno zielone, piwne, jasno i ciemno brązowe oczy.

Jeżeli głębia koloru to coś co wyraźnie widzisz patrząc w lustro to może przyporządkować siebie do jednego z poniższych typów kolorystycznych.

Lekkie Lato (Light Summer), Lekka Wiosna (Light Spring) oraz Głęboka Jesień (Deep Autumn) i Głęboka Zima (Deep Winter).

Krótkie wyjaśnienie łączy się głębia koloru temperaturą w naturze. Zarówno latem jak i wiosną kolory są lżejsze, jaśniejsze, podczas gdy zimą i jesienią są one głębokie i mocne. Wyobrazić sobie park w tych porach roku. Zimą szczególnie gdy nie ma śniegu i jesienią kolorystyka jest zdecydowana głęboka i ciemna, a latem i wiosną park mieni się wieloma lekkimi i świeżymi i lekkimi kolorami żywej zieleni i kwiatów.

 

Wyrazistość twoich kolorów

Wyraziste, klarowne (Clear). Twoje naturalne włosy mają żywy kolor jasny blond lub od brązu do czerni. Masz oczy w kolorach niebieskie, jasna zieleń, topaz, bursztyn lub turkusowe.

Łagodne, stonowane (Soft/Muted). Skóra dość jednolita bez kontrastów, włosy nie są ani bardzo jasne, ani bardzo ciemne. Twoje oczy są zielone, szaroniebieski, piwne lub brązowe.

Jeżeli wyrazistość kolorów to coś co wyraźnie widzisz patrząc w lustro to możesz przyporządkować siebie do jednego z poniższych typów kolorystycznych.

Klarowna zima (Clear Winter), Klarowna Wiosna (Clear Spring) oraz Stonowane Lato (Soft Summer) i Stonowana Jesień (Soft Autumn)

Wyjaśnienie które ułatwi wyobrażenie sobie wyrazistości kolorów w naturze.

Zimą i Wiosną kolory są zdecydowane, wyraziste i klarowne. Zimą zarówno śnieg jak i obumarła prawie czarna natura dają mocne kontrasty i patrząc na otaczającą przyrodę widzimy wszystko ostro i klarownie. Podobnie jest wiosną gdy wszystko się zieleni i pojawiają się ostre i wyraziste kolory widzimy wszystko klarownie i przejrzyście. Natomiast latem i jesieniom mimo, że możemy widzieć w swoim otoczeniu wiele kolorów to wszystkie one tworzą obraz bardziej stonowany, wyrównany względem siebie, bez zdecydowanych kontrastów charakterystycznych dla zimy i wiosny.

 

Cechy kolorów i pory roku - Typy kolorustyczne

 

Gdy już potrafisz określić siebie wg. 3 cech typów kolorystycznych wystarczy że odnajdziesz w sobie dominującą cechę, a następnie dodasz drugą w kolejności którą widzisz patrząc w lustro.

Uwaga: Oceniaj kolory przy świetle dziennym, bez makijażu oraz na naturalnym kolorze włosów.

 

12 typów kolorystyczny:


Lekka Wiosna (Light Spring)

Klarowna Wiosna (Clear Spring)

Ciepła Wiosna (Warm Spring)

Lekkie Lato (Light Summer)

Stonowane Lato (Soft Summer)

Chłodne Lato (Cool Summer)

Głęboka Jesień (Deep Autumn)

Stonowana Jesień (Soft Autumn)

Ciepła Jesień (Warm Autumn)

Głęboka Zima (Deep Winter)

Klarowna zima (Clear Winter)

Chłodna Zima (Cool Winter)

Warto wiedzieć że w języku angielskim występują zamiennie przymiotniki określające rodzaj danej pory np.:
Clear to Bright, Deep to Dark, a Cool i Warm to True.

 

A teraz sama sprawdź poniżej kim jesteś i jakie kolory idealnie pasują do ciebie. Pomogliśmy? Udostępnij :)

 

Gdy już znasz swoje kolory, zobacz: Jak dobrać sukienkę do swojej figury

 

 

 Paleta kolorów typu kolorystycznego Lekka Wiosna Light Spring Paleta kolorów typu kolorystycznego Klarowna Wiosna Clear Spring Paleta kolorów typu kolorystycznego Ciepla Wiosna Warm Spring Paleta kolorów typu kolorystycznego Lekkie Lato Light Summer Paleta kolorów typu kolorystycznego Stonowane Lato Soft Summer Paleta kolorów typu kolorystycznego Chlodne Lato Cool Summer Paleta kolorów typu kolorystycznego Gleboka Jesien Deep Autumn Paleta kolorów typu kolorystycznego Stonowana Jesien Soft Autumn Paleta kolorów typu kolorystycznego Ciepla Jesien Warm Autumn Paleta kolorów typu kolorystycznego Gleboka Zima Deep Winter Paleta kolorów typu kolorystycznego Klarowna Zima Clear Winter Paleta kolorów typu kolorystycznego Chlodna Zima Cool Winter

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl